Přednáška
Co budeme dělat, až zmizí zaměstnání?

O budoucnosti práce. O tom, zda nějaká bude a o tom, jak k ní přistoupit, aby naplňovala a sloužila.

Obsah přednášky

Přednáška a následná beseda Tomáš Ervína Dombrovského, z LMC (provozovatele jobs.cz a prace.cz) a Tomáše Hajzlera, které pojí téma budoucnosti práce s důrazem na smysluplnost a prospěšnost práce. Zde je jejich společná beseda s názvem Práce budoucnosti.

O co jde?

Existuje v lidské společnosti nějaké důležitější téma než je práce? Kromě spánku, nevěnujeme ničemu tolik času jako právě jí. Práce je přitom hlavním zdrojem naší identity. Mezi první otázky při setkání s novými lidmi patří: "Co děláte?" Odpovědí je často "Já jsem právník, učitel, šofér,.." Pokud jsme prací, pak platí, že dobrá práce = dobrý život, zatímco špatná práce = špatný život. 

Práce tak, jak ji známe (jeden velký úvazek, od - do, na jednom místě,…) ale přestává existovat. Tempo, kterým dokážeme nyní lidskou práci nahradit stroji je rychlejší než tempo, kterým nová pracovní místa vytváříme. Na planetě je nyní 4,2 miliardy pracujících, stále větší počet z nich je propojený v "cloudu". Nikdy v historii tu nebylo tak těsno. Lidí přibývá, pracovních míst ubývá. Rozevírají se nůžky mezi bohatými a chudými. Sílí fenomény jako prekarizace, uberizace nebo "práce na hovno". Vytvořit si práci nebylo na druhou stranu nikdy snažší. Pravidla hry se ale radikálně mění. To, co nás učili o práci ve 20.století přestává platit. Je třeba naučit se novou hru. 

Přínos přednášky

 

Souvislosti, návody a propojení

Chtěli bychom - formou přednášky a následné diskuze - probrat potřebné souvislosti toho, co je to práce a jak k ní přistupovat tak, aby člověka těšila a druhým prospívala. Chceme se věnovat ale i praktickým krokům toho, jak si práci vytvořit u jednotlivce, ale i to jak nastavit fungování orgnizace, aby se většina lidí mohla věnovat tomu, co mají rádi - tj. aby mohli většinu svého pracovního života trávit v Důlku.

Přednáška se koná v rámci pravidelných měsíčních setkávání lidí z firem registrovaných v projektu Slušná firma. Může být návodem k exitu z nevyhovujícího zaměstnání. 

Termín a cena

K přednášce není aktuálně vypsaný žádný termín, objednejte si individuálně

Vaše názory

Svobodnější práce. Zodpovědnější podnikání.