Setkání
Domácnost bez odpadu

Beseda s Beou Johnson u příležitosti českého vydání její knihy Domácnost bez odpadu

Obsah setkání

Diskuze s Beou Johnson u příležitosti českého vydání její knihy Domácnost bez odpadu. Formou otázek a odpovědí o tom, jak jak si zásadně zjednodušit život snížením produkce odpadu. Máte-li už nyní na Beu otázky, které byste chtěli, aby během diskuze zodpověděla, zde je můžete zadat. Diskuze bude simultánně tlumočená. 

17:00 - 17:10 - Úvod & přivítání
17:15 - 17:45 - Co je nového v Zero waste hnutí? (Bea Johnson)
17:45 - 19:00 - Otázky & odpovědi I. (publikum vs. Bea Johnson)
19:00 - 19:05 - Příběh českého vydání v kostce (Tomáš Hajzler)
19:05 - 19:40 - Přestávka a autogramiáda
19:40 - 19:50 - Co nového v bezobalovém hnutí v ČR (Petr Hanzel)
19:50 - 20:50 - Otázky & odpovědi II. (publikum vs. Bea Johnson)
20:50 - 20:55 - Závěr a co dál 
od 21:00 - Pro zájemce - přesun o dvě patra níž do kavárny 

Kdo je Bea?

Bea Johnson se od roku 2008 daří žít tak, že její domácnost (4 lidé a pes) vyprodukuje pouze jednu litrovou zavařovací sklenici odpadu za rok. Svým blogem, knihou Domácnost bez odpadu a neúnavným burcováním dokázala po celém západním světě rozpohybovat celosvětové hnutí za "život bez odpadu" (= život, který je nesrovnatelně radostnější a zodpovědnější, než život běžného občana dnešní konzumní společnosti). S brutální otevřeností ukazuje na příkladu života celé její  rodiny ukazuje, že tento životní styl může mít šmnrc, dokonce i sex-appeal, a že přináší mnoho zdravotních benefitů, časových i finančních úspor.

Je držitelkou hlavního ocenění mezinárodní soutěže The Green Awards, vystupuje po celém světě v médiích, na univerzitách, firemních akcích, konferencích a ve svém domově přijímá exkurze novinářů i škol. Na svém blogu vytvořila aplikaci Bulk App, která mapuje celosvětově místa, kde je možné nakoupit nebalené zboží na váhu. Díky svému zapálení pro téma a pozitivnímu stylu komunikace je celosvětově považována za globálního guru a mluvčího zero waste hnutí. New York Times ji nazvaly „kněžnou bezodpadového života“ a Paris Match „novou mesiáškou ekologie“.

Přínos setkání

Kniha Domácnost bez odpadu je v současnosti tou nejpraktičtější příručkou, podle které můžete od podlahy přeorganizovat svůj život, vymanit se z bludného kruhu věčného nakupování (a vydělávání na nakupování) a začít žít mnohem více podle vlastních představ (spíše než než podle představ dnešních marketingových a reklamních odborníků). Na tomto setkání si můžete knihu koupit s věnováním od autorky. Především ale se můžete vyptat na praktické aspekty tohoto životního stylu a též se potkat a propojit s komunitou lidí, kteří tento životní praktikují v našich končinách. 

Videa k setkání

  • Two adults, two kids, zero waste | Bea Johnson | TEDxFoggyBottom

Termín a cena

K setkání není aktuálně vypsaný žádný termín, objednejte si individuálně

Vaše názory

Svobodnější práce. Zodpovědnější podnikání.