Workshop
Svobodná & zodpovědná firma

Výměna zkušeností majitelů a/nebo manažerů firem stavících na principech svobody a zodpovědnosti

Obsah workshopu

1

Smysl

Smyslem je získat rámec pro vy/pře-budování firmy, která je ostatním skutečně prospěšná a ve které jsou lidé lidmi a vyměnit si v tomto rámci s ostatními podnikateli zkušenosti s organizací práce a vedením lidí ve svobodném prostředí.
 

2

Skutečné příklady z praxe

Skutečné příklady z praxe jsou tím nejdůležitějším, co může naše firmy a tím i i celou naší společnost posunout vpřed. Proto pořádáme tyto dva intenzivní dny, na které zveme ty, kteří jsou u kormidel českých a slovenských firem a týmů stavících na svobodě a zodpovědnosti. 
 

3

První otázka workshopu

Workshop si pokládá dvě základní otázky. První je, jak dosáhnout maximální fremní svobody, tj. jak zorganizovat firmu či tým tak, aby se v ní maximum lidí mohlo věnovat tomu, co mají rádi a v čem jsou nejlepší a jak tedy na maximum využít potenciálu všech lidí ve firmě. 
 

4

Druhý otázka workshopu

Druhou otázkou je, jak pře-nastavit firmu tak, aby se zájmy vlastníků, zákazníků, zaměstnanců, komunity a planety dostaly do co možná největší rovnováhy. Jak začít postupně přebírat zodpovědnost za důsledky svého podnikání tak, aby bylo prospěšnější a co nejméně škodilo. 
 

5

Deset principů svobody

Kostru obou dní tvoří tzv. "deset principů svobody" (link) a principy firemní zodpovědnosti kniha Zodpovědná firma od Yvona Chouinarda a Vincenta Stanleyho z Patagonia.com. Obsah tvoří potom příklady z praxe účastníků.
 

6

Příprava před

Důležitou součástí workshopu je i příprava před a práce s vědomostmi u vás ve firmě.

Přínos workshopu

1

Praktické aspekty práce se svobodou

Prodiskutujete praktické aspekty hledání smyslu vašeho podnikání, komunikace ve firmě, organizace práce a lidí, hledání těch správných a jejich vedení, budování firmy jako komunity tak, aby celá organizace držela pohromadě a lidé přesto mohli být co nejsvobodnější.
 

2

Dva konkrétní rámce

Získáte dva konkrétní rámce, které vám i do budoucna pomohou vaši firmu či tým vést tak, aby uvnitř byl(a) co možná nejsvobodnější a navenek stála na principech tzv. trojí zodpovědnosti.
 

3

Kontrolní seznamy

Odnesete si i "kontrolní seznamy", které mohou být konkrétním nástrojem pro to, jak se svobodou i zodpovědností u vás dále pracovat. 
 

4

Seznámení se s principem trojí zodpovědnosti

Část prostoru věnujeme konceptu zodpovědnosti, především principu "triple bottom line" s důrazem na to, jak tyto pohledy do firmy zavést. 
 

5

Seznámení se a propojení

Každá naše přednáška, workshop či debata je příležitostí k seznámení a propojení se s podobně založenými lidmi, výměně informací, vzájemné podpory a nabrání nové energie. Obzvláště pro workshopy jsme začali vybírat chalupy mimo město, jejichž neformálnost, stejně jako např. společná příprava jídla tomuto ještě přispěje. Podívejte se na pár fotek z tohoto workshopu 06/2014 ZDE.

Termín a cena

K workshopu není aktuálně vypsaný žádný termín, objednejte si individuálně

Vaše názory

Svobodnější práce. Zodpovědnější podnikání.