Setkání
Život v 21.století: "Jak?"

Cyklus přednášek s tématikou dobrého života v 21.století zaměřené na otázku "Jak?"

Obsah setkání

Cenově zvýhodněný cyklus tří hodinových přednášek - pokaždé s návaznou debatou s hosty, kteří konkrétní téma žijí: 4.10. Život bez škatulek, 3.11. Důlek a 6.12. Svobodná firma. Vždy od 16:30 do 20:30 v Praze.

O co jde?

1

Exponenciální změna

Jedinou jistotou v životě byla odjakživa změna. Tempo, kterým se ale mění dnešní společnost, technologie a klimatické podmínky na planetě, bere dech. To, čemu nás naučili rodiče a škola a to, co nám stále tvrdí marketingoví, reklamní a mediální odborníci je pro dobrý život z velké míry nepoužitelné. Je třeba hledat nové cesty a nové recepty, i když se v mnoha případech jedná o znovu-objevování dávno zapomenutých způsobů.
 

2

Přednášky - základní principy

Všechny tři přednášky se věnují na prvním místě principům, univerzálních zákonitostem toho, jak přistupovat k životu, k práci a k vedení a spolupráce s ostatními lidmi. 
 

3

Debaty - praktické příklady

Na každé setkání se snažím zvát i lidi, kteří v naší části světa dané téma žijí, mají vlastní odžitou zkušenost, kterou jsou ochotní a schopní předat. V devadesáti minutách pojďme daná témata řádně probrat. 

Přínos setkání

1

Zastávka

Všechna tři setkání jsou na prvním místě příležitostí se zastavit, podívat se na svůj život z výšky, připomenout si důležité principy a obohatit se přístupy jiných lidí a firem. 
 

2

Jak?

"Jak?" je hlavní otázkou, kterou si chceme během těchto večerů zodpovědět. Jak žít mimo krysí závodiště, kde je potřeba mít, aby mohl člověk být? Jak se nenechat tlačit očekáváními druhých a všudy-přítomnou reklamně mediální masírkou do života postaveném na nakupování zbytečností? Jak si vybudovat práci, která bude řešit to, co vás opravdu zajímá, a co je druhým zároveň k užitku? A jak přitom všem spolupracovat s ostatními tak, abychom je nemuseli uplácet a kontrolovat. Tak, aby se z anonymních kolegů stali přátelé spolu-pracující se zájmem na něčem, co by nikdo z nich sám nedokázal.
 

3

Seznámení

Každá naše přednáška, workshop či debata je příležitostí k seznámení a propojení se s podobně založenými lidmi, výměně informací, vzájemné podpory a nabrání nové energie.

Videa k setkání

  • Život v 21.století: "Jak na to?" Pozvánka

Termín a cena

K setkání není aktuálně vypsaný žádný termín, objednejte si individuálně

Vaše názory

Svobodnější práce. Zodpovědnější podnikání.