Silné stránky

Jak dělat většinu času, co milujete a jak se zamilovat do toho, co děláte

Proč se tématu věnovat:

 

1

 

Jak nalézt svůj důlek?

Téma silných stránek je podstatou vytvoření si práce. Tedy podstatnou částí odpovědi na otázku Peníze, nebo život? Tedy to, v čem jste nejlepší, co máte opravdu rádi a co je pro druhé lidi skutečně užitečné.
 

2

Pravá nebo levá?

Tak jako máme většina z nás šikovnější pravou nebo levou ruku, stejně i v různých oblastech života jsme různě schopní. 
 

3

Zaměření se na nedostatky

Příroda nás vybavila posedlostí zaměřovat se na nedostatky a náš vzdělávací systém tuto posedlost ještě dnes prohlubuje. "Přeučený levák" ale nebude nikdy tak dobrý jako "levák od přírody".
 

4

Dědictví zakulacování

Dědictvím 20.století je standardizace, "zakulacování" lidí tak, aby jako kolečka dobře zapadly do soukolí byznysu a společnosti. To vede k potlačování nebo nevyužívání mnoha silných stránek a k opravování těch slabých.
 

5

Silné nebo slabé stránky?

59% Američanů (na silné stránky nejvíc zaměřené kultury) říká, že lepších výsledků dosáhnou, když se zaměří na své slabiny. 41% věří, že lepších výsledků dosáhnou zaměřením na silné stránky.
 

6

Sedm miliard lidí

Konkurence 7 miliard lidí na této planetě znamená, že práce postavená pouze na dovednostech se urychleně stává komoditou. Pokud nedokážete práci postavit "na důlku" - tj. na silných stránkách, připravte se na to, že bude stále hůře honorovaná a nakonec o ní přijdete.

Principy

1

Cesta nebo cíl?

Naše společnost je zaměřená na cíl. Cesta se podřizuje cíli. Není podstatná. Nejde o to, zda vás to co děláte naplňuje. Jde o to, zda a kolik vyděláte a kam to v životě dotáhnete. Filozofie silných stránek staví na předpokladu, že zaměření se na cestu přivede člověka spíše k cíli a hlavně, že ten cíl bude jeho. 
 

2

Silné stránky jako činosti

Použitá metodika nenahlíží na silné/slabé stránky jako na slovesa nebo podstatná jména ale na činnosti, které člověka buď posilují (silné s.) či vysilují (slabé s.).
 

3

Silné a slabé stránky v kalendáři

Aby člověk vyrovnaný a šťastný, měl by dlouhodobě trávit čas minimálně ze 70 % na svých silných stránkách. Na základě této informace je třeba upravit plánování priorit.
 

4

Parametry silných a slabých stránek

To, že se činnost stává silnou či slabou stránkou, závisí na tom, proč, s kým, kdy, kde, v jakém místě či za jakých jiných okolností děláte. Metodika kurzu je nástrojem, jak tyto parametry ve svém životě nalézt.
 

5

Dělejte, co milujete, milujte, co děláte

Pouhým nastavením parametrů a změnou úhlu pohledu je možné, i u obzvlášť nepříjemných činností, dosáhnout radosti z toho, co děláme.
 

6

Slabé stránky

Existuje nespočet strategií, jak se vypořádat se slabými stránkami - nalezení smyslu či  partnera, vybavení se správnými pomůckami nebo ukončení činnosti. 

Přednášky a kurzy

Workshop

Workshop

praktické osáhání si tématu, 8-20 lidí

2.10. - 4.10 '17

Najděte svůj důlek!

Cesta kolem světa

Není vypsaný žádný termín pro jednotlivce

Vlastní cestou

Není vypsaný žádný termín pro jednotlivce

Přednáška

Přednáška

seznámení se s tématem, inspirace, od 20 lidí

Setkání

Setkání

moderované diskuze

Domluvme se individuálně

V případě, že chcete zorganizovat workshop nebo přednášku u vás ve firmě či cokoli prokonzultovat, ozvěte se mi.  

Pro jednotlivce Pro tým

Videa

  • Najděte svůj důlek!

  • Keynote Speaker: Marcus Buckingham - Presented by SPEAK Inc.

  • Jenifer Fox Strengths Introduction

Vaše názory

Svobodnější práce. Zodpovědnější podnikání.