Program (přednášky a debata):
1) Příklad z oboru drogerie: Nataša Foltánová, zakladatelka Tierra Verde
2) Příklad z knižní branže: Tomáš Hajzler, zakladatel Peoplecomm
3) Příklad z maloobchodu: Veronika Nováčková, spoluzakladatelka Bezobalu
4) Viktor Třebický, spolu-zakladatel CI2
5) Soňa Jonášová, zakladatelka Institut Cirkulární Ekonomiky
6) Jozef Pecho - klimatolog, Ústavy fyziky atmosféry AV ČR
Proč? 100 firem dnes může za 71% emisí CO2 a 90% škod na životním prostředí a lidském zdraví vzniká ve fázi návrhu produktů a služeb. Dopad byznysu na stav planety je tedy enormní: Změnou jedné firmy se tak dostaneme násobně dál než změnou jedné domácnosti. Potřebujeme ale vyjasnit a sdílet, jak na to.
Co? Převažující model podnikání nahlíží na Zemi jako na bezednou lednici s cílem VYTĚŽIT z ní maximum. Existují ale firmy, jejichž podnikání umí Zemi OBOHATIT, ne z ní pouze TĚŽIT (viz například známý slogan The Body Shop "Enrich, not exploit"). Pokud máme na Zemi přežít, těžba se bude muset změnit na obohacení, ať se nám to líbí nebo ne. Jak na to bude tématem této konference.
Jak? Chceme se věnovat aspektům podnikání s dopadem na planetu popsané v indexu slušnosti - tj. jak snižovat objem surovin, vody, elektrické energie, odpadů (a hlavně, jak jim předcházet), CO2, jak kompostovat, jak tyto změny prosadit v celém dodavatelském řetězci, jak ideálně dosáhnout pozitivní uhlíkové bilance.
Další setkání: Jak se nezbláznit v bláznivé době; Předchozí sešlosti: Vrána k vráně sedá aneb Jak najít a zapracovat “ty správné” lidi?, Veď, nech se vést nebo vypadni!, Kmeny, Svoboda v práci, Marketing bez manipulace, Demystifikace matrixu a Budoucnost práce.