Práce postavená na vašem talentu, zájmu a potřebách druhých. Jak si takovou práci vytvořit, aby vás těšila, uživila a druhým sloužila. (Práce v duchu worskshopu Důlek a knihy Ve svém živlu).

Proč?

Práce je dnes zaměstnáním, přitom se ale jedná o dvě zcela rozdílné kvality - pochopit ten rozdíl mění životy. Zaměstnání jako forma obživy se proměňuje tempem, které bere dech. Fenomén zbytečné a přeplacené "práce na hovno" na straně jedné a "prekarizované práce" ohrožuje rostoucí počet lidí, stejně tak klesající reálné příjmy mnohých z nás. Do toho dechberoucí tempo automatizace a s ní související mizející zaměstnání...

co?

Otázku, kterou si v této přednášce kladu je “Peníze, nebo život?” a kromě úvodních souvislostí se snažím ukázat hlavní principy nové práce tak, aby podporovala koncept aristotelovského dobrého života a pomohla vymanění se z otroctví složenek a rostoucích cen. 

Jak?

Cca 60-90 min přednášky a zbytek otázky/odpovědi a diskuze

Kdo?

Přednáška je vhodná pro kohokoli, kdo chce více žít a méně “na život vydělávat”. Pro lidi, kteří potřebují nakopnout ve vytvoření si nové práce. Pro lidi, kteří cítí, že se v životě ztratili, chtějí se osvobodit a být více tím, kým jsou. 

Video

Za případné sdílení děkuji

Termín a cena

Momentálně nemáme žádné vypsané termíny.

Máte-li zájem, ozvěte se mi zde.

Vaše názory