První jarní díl série mini-konferencí s názvem Exkurze do budoucnosti. Jejich společným jmenovatelem je fungování společnosti postavené na spolupráci a solidaritě (ne pouze na vydělávání). Lidé, firmy, společenství a projekty, které takto žijí, existují. Právě tyto lidi chceme zvát, aby se s námi dělili o své příběhy. Chceme jim naslouchat a diskutovat s nimi. Více o celé sérii zde. Poslední díl: Práce (8.11.'17). Další jarní díly: Marketing bez manipulace (26.4.'18), Svoboda v práci (24.5.'18) a Kmeny (19.6.'18).

PROČ?

Systém, jehož jsme součástí, nás „má v hrsti“ – ovlivňuje naše chování až z 80 % (viz zde). Je pro nás tím, čím je pro ryby voda. Čím lépe ho pochopíme, tím spíše ho můžeme spolu-utvářet, měnit nebo opouštět. Náš dnešní společensko-hospodářský systém je opředen mnoha mýty, které v něm znesnadňují orientaci. Bez jejich demystifikace je cesta dál velmi obtížná.

Co?

Skoro třicet let po pádu komunismu tápeme v tom, jak dobře žít, co je to svoboda, kapitalismus, peníze, jak peníze vznikají nebo jak se staly bohem. Co je to dluh, co úrok, jak to, že bohatí bohatnou a chudí chudnou? Čím to, že na 10 milionů Čechů máme 5 mil exekucí...? A svět do toho zrychluje. Jak se v tom všem vyznat?

JAK?

Na každou z těchto mini-konferencí zveme 2–4 lidi, kteří téma žijí a umí ho i srozumitelně předat. Setkáváme se vždy v bránickém Teal Clubu (kapacita je 60 osob, z nichž polovina je rezervována lidem ze Slušná firma) od 17 do 21 hodin. Každého z hostů žádáme o 30minutovou prezentaci, po které následují otázky, odpovědi a diskuze. Čas je vždy i na neformální pobytí (více zde).

Kdo?

Pro kohokoli se zájmem o budování nové ekonomiky postavené na péči jednoho o druhého a o planetu. 21. 3. přijde Kateřina V. Wildová, autorka dvou knih na téma setkání, antropoložka, která dlouhodobě zkoumá možnosti života mimo většinový systém, a Jaroslav Fiala – šéfredaktor A2larm, politolog, historik a publicista. Oba spojuje výjimečná schopnost popsat srozumitelně souvislosti našeho dnešního světa.

Video

Za případné sdílení děkuji

Termín a cena

Momentálně nemáme žádné vypsané termíny.

Máte-li zájem, ozvěte se mi zde.

Vaše názory