Poslední díl jarní série mini-konferencí s názvem Exkurze do budoucnosti, tentokrát věnovaný elementu kmenů (zde). Je firma aktivní součástí kmene či kmenů v místě nebo v místech svého působení včetně těch v online prostoru? Jak firmu (pře)nastavit, aby fungovala jako soudržné společnství/kmen lidí? Předchozí díly: Práce (8.11.'17), Demystifikace Matrixu (21.3.'18), Marketing bez manipulace (26.4.'18) a Svoboda v práci (24.5.'18). Aktuální změny sledujte v události na Fejsbuku.

PROČ?

Jedním ze "stavebních prvků" teal/modro-zelené fáze vývoje organizací je kmen, společenství či komunita. Lidé tu už nejsou zaměstnanci oddělenými od sebe v odděleních sobecky jdoucími každý za svým užitkem. Sdílejí společně smysl, hodnoty a zvyklosti. Organizace postavené na kmenech mají sílu, energii, tvořivost a hlavně magnetismus.

CO?

Jak kmeny/komunity vznikají a co je drží pohromadě? Jak je nastartovat, roztleskat a udržet? Kmeny ve firemním prostředí. Další souvislosti tématu kmenů.

JAK?

Na každou z těchto mini-konferencí zveme 2-4 lidi, kteří téma žijí a umí ho i srozumitelně předat. Setkáváme se vždy v bránickém Teal clubu (kapacita je 60 osob, z nichž polovina je rezervována lidem z Slušná firma) od 17 do 21 hodin. Každého z hostů žádáme o 30 minut prezentaci, po které následují otázky, odpovědi a diskuze. Čas je vždy i na neformální pobytí. (Více zde).

KDO?

Zveme lidi, kteří se v Česku či na Slovensku tématice kmenů dlohodobě věnují. O svoje zkušenosti se podělí dlouholetá propagátorka fungování na principu komunit Hana Perglerová (Community Building podle M. Scotta Pecka), Honza Valeška, který do Česka přinesl hnutí KPZek (dále Potravinová suverenita, Nadace pro půdu nebo Obživa), dlouholetý rozdmíchávač komunitního života Ondra Kobza (Piána v ulici a další projekty) a Martina Elterlein (Rozšířená rodina).

Za případné sdílení děkuji

Termín a cena

Momentálně nemáme žádné vypsané termíny.

Máte-li zájem, ozvěte se mi zde.

Vaše názory