Další díl jarní série mini-konferencí s názvem Exkurze do budoucnosti - tentokrát věnovaný elementu zaměstnanců (zde). Mají možnost ve firmě vykonávat smysluplnou práci, spolu-rozhodovat a žít důstojný život? Prospívá výkon práce jejich psychickému i fyzickému zdraví? Předchozí díly: Práce (8.11.'17), Demystifikace Matrixu (21.3.'18), Marketing bez manipulace. Další díl: Kmeny (19.6.'18).
Aktuální změny sledujte v události na Fejsbuku.

PROČ?

Proč se tím zabývat? Protože je to další element slušného podnikání a jedině tak vybudujeme organizaci, která bude magnetická. A jinak protože proč si dělat z práce pakárnu, že jo? Kdo by ještě v roce 2018 nechtěl práci, která ho bude těšit a zároveň ho i dobře živit?!

CO?

Jak fungovat bez mocenské hierarchie (zelené, modrozelená úroveň fungování)? Jak z poslušnosti přejít k zodpovědnosti a z řízení na sebe-řízení? Jak z pod-řízených udělat zodpovědné partnery? Jak to nastavit tak, aby práce lidi těšila a druhým prospívala? Zase taková věda to není. Uvidíte :-).

JAK?

Na každou z těchto mini-konferencí zveme 2-4 lidi, kteří téma žijí a umí ho i srozumitelně předat. Setkáváme se vždy v bránickém Teal clubu (kapacita je 60 osob, z nichž polovina je rezervována lidem z Slušná firma) od 17 do 21 hodin. Každého z hostů žádáme o 30 minut prezentaci, po které následují otázky, odpovědi a diskuze. Čas je vždy i na neformální pobytí. (Více zde).

KDO?

Zveme zástupce různých druhů organizací, v kterých jsou lidé lidmi, mají možnost tvořit, co je těší a druhým prospívá s těmi, kteří jim jsou blízcí. O zkušenosti se podělí Leoš Jiřele ze Solei, výrobního družstva z České Třebové. Tomáš Reinbergr představí fungování super-svobodné, až virtuální organizace Vaše liga, Jirka Štěpán bude mluvit o létech experimentování se svobodou v Etnetera Activate. Tomáš Hajzler zkusí připomenout pár všeobjímajících souvislostí k tématu Svobody v práci.

Video

Za případné sdílení děkuji

Termín a cena

Momentálně nemáme žádné vypsané termíny.

Máte-li zájem, ozvěte se mi zde.

Vaše názory